Událost, kde se Johnny určitě objeví

událost

zavřít

Registrace emailu pro upozornění na další koncert/akci:

Zde můžete přihlásit svou emailovou adresu, aby vám před každou kulturní akcí přišlo upozornění emailem. Jedná se pouze o události, kde Johnny vystupuje, tedy včetně kapel Zvrž, Improcore a Kabarduet.

Ke každému emailu je připojen odkaz, kterým lze ihned emailovou vámi zadanou adresu ze seznamu vyřadit.

Webmaster Johnny se zaručuje vlastní krví, že vaši emailovou adresu nebude poskytovat dalším osobám, a bude vám pouze zasílat relevantní maily o konání kulturních akcí.

zavřít
Hudba

Hudba

Divadlo

Divadlo

Cestování

Cesty

Tvorba

Tvorba

Impro

Události

Divadlo ve zkratce

2022 - Premiéra kabaretu Jak přežít v korporátu

2017 - organizace 6. ročníku letního improvizačního tábora v Miletíně

2016 - Premiéra kabaretu Červená kletba

2015 - organizace 4. ročníku letního improvizačního tábora v Miletíně

2014 - Uvedení prvního ad-hoc autorského představení 7 fází rozchodu, založení souboru Kabarduet

2013 - 2016 působení v improvizačním týmu Experiment

2013 - 2016 studium na konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka, obor "písňový text a divadelní scénář"

2012 - 2015 působení v improvizačním týmu UCHO, později přejmenován na KOSA

2006 - 2009 působení v dramatickém útvaru Noční Můra

Od začátku

Kořeny mé lásky k divadlu se zapustily již na gymnáziu, kde jsem chodil v rámci klubu mladých diváků do divadla každý měsíc. Nutkání hrát na jevišti ve mě ale rostlo pozvolna. Nějaký čas po maturitě jsem si vyzkoušel hereckou činnost v rámci dramatického kroužku Košířského domu dětí a mládeže. Z tohoto kroužku vznikl samostatný divadelní soubor Noční můry. Se souborem jsem odehrál několik repríz hry Veliký Mág od Viktora Dyka. Další slibný projekt souboru byl muzikál Balada pro banditu, ovšem oděný do koženého křiváku moderní doby. Při psaní písňových textů k této hře jsem poprvé objevil své básnické střevo, ale realizaci samotné hry jsem už bohužel neviděl. Po mém odchodu ze souboru jsem na pět let dal divadlo jako takové k ledu, a věnoval jsem se především divadelní improvizaci. Tu ovšem považuji za samostatnou kapitolu mé kreativní činnosti.

Veliký mág

Kabar(du)et

Jako většina kreativních projektů, i Kabarduet vznikl náhodou. V roce 2013 jsem nastoupil na Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka, kde jsem se blíže seznámil se svým spolužákem Honzou Kubíkem, alias Lumíkem. Lumík už tehdy vystupoval běžně coby písničkář, ale jednou se mi v hospodě Na Paliárce svěřil, že jej kamarád přihlásil na festival coby divadelníka. Zřejmě v opilosti se zrodil nápad, že Lumík vystoupí pod názvem Divadlo Lumík žije! Po vystřízlivění si ale Honza s tímto nápadem nevěděl rady. Napadlo mě slepit pár Lumíkových písniček, slepit to dohromady cimrmanovskou předníškou o rozchodech a koncept byl na světě. Během jednoho týdne jsme to všechno dali dohromady a ještě cestou na představení jsem v metru připravoval rekvizity - poznámky do flipchartu k přednášce.

Koncept se osvědčil. První a poslední představení divadla Lumík žije s názvem 7 fází rozchodu byl úspěch, a my začli přemýšlet, jak dál tento koncept rozvinout v celovečerní hru. S pracovním vytížením ve škole a v práci to sice trvalo, ale dotáhli jsme to. K problematice vstahů jsme se jali probíra seznamování a výslekem je celovečerní kabaret Červená Kletba, která měla premiéru 26. dubna 2016 v Dejvické klubovně. Od té doby jsme s tímto stále se vyvíjejícím představením navštívili ves Nadějkov, festivaly Povaleč, Mighty Sounds, DržseFest, AberFest a plánujeme další.

Na podzim 2017 jsme položili základy nového kabaretního představení, které chceme dokončit do konce roku 2018. Tentokrát si bereme na paškál absurditu korporátního prostředí.

Více najdete na dedikovaných stránkách souboru kabarduet.

Kabarduet Klubovna Kabarduet Mighty Sounds Kabarduet Klubovna

Herec a komparsista

Filmový kompars je spíše než herecká záležitost zouška v trpělivosti. Na place neustále musíte něco trpět: nesednoucí kostým, zimu, vedro, nechutný catering a vzrůstající nervozitu všech při končení natáčení. Ale občas se na vás usměje štěstí a dostanete i roli. K filmu Hartova válka (Gregory Hoblit, 2002) jsem vyfasoval, samopal, uniformu, vlastní karavan a (na mé tehdejší poměry) tučnou odměnu.

Z mého působení coby komparsista mohu jmenovat filmy:
Harrisonovi květy (Elie Chouraqui 2000)
Z pekla (Allen Hughes, Albert Hughes 2001)
Napola (Dennis Gansel 2004)
Bratři Grimové (Terry Gillian 2005)
Bratři Bloomovi (Rian Johnson 2008)
1864 (Ole Bornedal 2014)
Borg/McEnroe (Janus Metz 2017)
... několik hudebních videoklipů a studentských filmů

1864